Prečo sa rozhodnúť pre DVR HikVision ?

18.10.2012 13:36

Digitálne a hybridné video rekordéry HikVision.

Pripojte sa mobilom - stiahnite si program Mobile iVMS4500 nainštalujte ho a pripojte sa mobilným telefónom na vaše IP kamery alebo váš digitálny video rekordér.

Kompresia H.264 - unikátna kompresia výrobcu s vynikajúcou kvalitou obrazu, až o 50% menší veľkosť súborov pri porovnateľnej kvalite s MPEG4. Teda 2x menej dát na HDD a 2x väčšia rýchlosť v lokálnej sieti alebo internete.

Vysoká kapacita záznamu - DVR Hikvision pracujú s HDD o kapacite až 2TB a do niektorých typov je možné namontovať až 8 ks HDD, teda celková kapacita záznamu je až 16 TB. Pri tejto kapacite záznam 16 kamier v CIF pri rýchlosti 10 sn/s môže trvať viac ako jeden rok a to bez diskových polí a ďalších prídavných zariadení. Potrebnú kapacitu HDD vám vypočíta Kalkulátor HikVision.

Vysoká bezpečnosť záznamu- u DVR HikVision je vyriešená azda najväčšia slabina väčšiny digitálnych videorekordérov - strata záznamov vinou poruchy HDD. Systém HikVision má implementovanú funkciu S.M.A.R.T. - automatická kontrola stavu disku za chodu systému, vďaka čomu vás systém upozorní na výskyt vadných sektorov na HDD a vy môžete včas vymeniť HDD za nový bez toho aby vám skolaboval celý systém.

Dvojcestné audio - obojsmerné audio po sieti, teda nie len možnosť monitorovania a záznamov zvuku z priestoru v okolí kamier na jednotlivých kanáloch, ale kompletný duálny systém s možnosťou obojsmernej audio komunikácie obsluhy vzdialeného klienta s obsluhou DVR.

Manažovatelný Dual stream - možnosť nastavenia a riadenia dvoch dátových tokov z každého kanála DVR, teda napríklad na záznam a pre rýchlu lokálnu sieť využijete stream s vysoko kvalitným obrazom a veľkým počtom snímkov za sekundu (704x576,25sn/s), a pre pomalé internetové pripojenie použijete stream s menším rozlíšením a menšou rýchlosťou snímkov (352x288, 6sn/s), tak aby sa sieť nezahlcovala.

Detektor pohybu - detekcia pohybu je nastaviteľná nezávisle pre každý kanál DVR, vrátane nastavenia citlivosti a maskovania zón. Je možné nastaviť aj podmienený alarm v závislosti od stavu detekcie pohybu a externých alarmových vstupov.

Detekcia zakrytia kamery- toto je nová unikátna funkcia vďaka ktorej zistíte prípadnú sabotáž kamerového systému: 1. zakrytie kamery alebo časti jej záberu 2. úmyselné rozostrenie objektívu 3. natočenie kamery iným smerom

Alarmové vstupy a výstupy - DVR obsahujú alarmové vstupy pre každý video kanál a niekoľko výstupov s možnosťou plánovania a nastavenia reakcie výstupov na rôzne udalosti, napríklad: externý alarm, strata videosignálu, detekcia pohybu, zaplnený HDD, chyba na HDD, chyba v LAN sieti, pokus o neoprávnený prístup.

Široká možnosť výberu - HikVision vám umožňuje vybrať si vhodný DVR na vašu konkrétnu aplikáciu. K dispozícii sú 1, 2, 4, 8 a 16 kanálové aplikácie na záznam video aj audio signálu. Môžete si vybrať bežný stolný systém, mobilný systém do automobilu alebo špeciálny systém pre spoluprácu s registračnými pokladnicami. HikVision ponúka aj hybridné DVR ( HDVR ) pre záznam 4, 8 a 16 analógových a 8 IP kamier.

Prehrávanie záznamu - nebolo nikdy také jednoduché. Prehrávať môžete priamo pomocou Client softvare iVMS4000 alebo pomocou externého prehrávača výrobcu Player. Ďalšou možnosťou je nainštalovať kodek od výrobcu do vášho Windows Media Playeru.

 

Client softvare iVMS4000 - toto je azda najsilnejšia stránka systému HikVision, a to z niekoľkých dôvodov:

Client softvare iVMS4000 je zadarmo, dostanete ho ku každému zariadeniu (DVR, IP kamere, NVR, HDVR, WebServeru, PC karte) HikVision..

Client software obsahuje niekoľko úrovní spravovania CCTV systému - štandardný klient pre monitorovanie a správu systému, klient pre mobilné telefóny, streem media server pre ošetrenie prístupu vysokého počtu klientov, NVR sofrware pre záznam veľkého počtu kanálov rôznych zariadení, dekódovací server pre monitorovacie pracoviská, server pre riadenie systému CCTV .

Client software umožňuje naraz spravovať 50 a rozšírenej verzii až 200 zariadení - hovoríme o zariadení nakoľko software pracuje nielen s DVR, NVR a HDVR ale aj IP kamerami, digitalizačnými PC kartami, VideoWebServerami a dekompresnými maticami.

Client software má tieto hlavné funkcie: monitorovanie až 64 obrazov z rôznych zariadení naraz, nastavovanie a riadenie 50 až 200 zariadení v sieti, lokálny záznam, vzdialený záznam, ovládanie a programovanie PTZ kamier od ľubovoľného výrobcu, plánovanie akcií, programovanie alarmových vstupov a výstupov, vytvorenie elektronickej mapy objektu s pôdorysným umiestnením kamier, audio komunikácia s jednotlivými kamerami alebo zariadeniami, ...a mnoho a mnoho ďalších funkcií.

Späť